EN

Naturalist'te seçkin bir yaşam...

Naturalist, 1+1’den 4+1’e kadar çeşitli büyüklüklerdeki 68 daireden oluşan ve sadeliği esas almış bir yaşam konsepti. Bulunduğu ortamın doğal güzelliklerine en iyi şekilde uyum sağlayan, teknolojinin ve mimarinin en üst seviyedeki imkanlarını kullanarak tasarlanan, merkezine insan ve doğayı koymayı başarmış bir proje.

farklı

Mika, Naturalist’te yaşayacak herkese hayallerindeki eve kavuştuğunu hissettirme fikri ile yola çıktı. Bunu gerçekleştirmek için sayısız ayrıcalığa sahip, doğa ile dost, uzun yıllar sorunsuz ve mutlu bir şekilde yaşayabileceğiniz, günlük yaşamın içinde konfor sağlayacak pek çok detayı barındıran bu projeyi tasarladı.

yeşil

Ormanın yanı başında yer alıyor olmanın tüm getirilerini en verimli şekilde değerlendiren Naturalist sayesinde artık trafik gürültüsü yerine kuş sesleri duymak, egzoz dumanı yerine oksijen solumak, kısacası dolu dolu yaşamak mümkün.

doğa

Bulunduğu doğal ortama bire bir uyum sağlaması hedeflenerek tasarlanan Naturalist’te eşsiz manzaranın yanı sıra neşe dolu bahçeler de yer alıyor. Mevsimine göre açan çiçekler, yürüme yollarının etrafını saran yeşillikler özenle tasarlanan peyzajın ayrılmaz birer parçası.

güven

Az sayıda ailenin yaşayacağı ve yüksek konfor seviyesine sahip güvenli bir proje hayali ile yola çıkılan Naturalist’te; 24 saat güvenlik, kapalı devre kamera sistemleri, kontrollü geçisler, yangın/gaz kaçagı algılama ve ikaz sistemleri gibi özellikler sayesinde 24 saat güvendesiniz

konfor

Her daireye özel iki* araçlık kapalı park yeri, motosiklet, bisiklet ve misafir araçlar için ekstra park yerleri, elektrikli araç sahipleri için sarj üniteleri, ısıtmalı araç giris rampası, tüm dairelerde yerden ısıtma sistemi, su arıtma sistemi ve ortak alanlar ile dairelerin tümünü besleyen jeneratör konfora öncelik verilen Naturalist’te düşünülen detaylardan sadece birkaçı. * 1+1 dairelerin 1 araçlık kapalı otopark alanı vardır.

tasarruf

Çatılara yerleştirilen PV paneller ortak alanlardaki elektrik tüketiminin bir kısmını karşılıyor.

Sarnıçlarda toplanan yağmur suları ve klimaların ürettiği sular, yeşil alanların sulanması için kullanılıyor. Su ve elektrik sarfiyatını azaltmak için düşük tüketimli su ve aydınlatma armatürleri tercih ediliyor. Kısacası Naturalist’te doğa dostu bir yaşam başlıyor.

Müteahhit: Mika İnşaat A.Ş.

Mimari Proje: Progetto CMR & DNA Mimarlık

İç Mimari Proje: Von Mimarlık – Volkan Baknalı

Statik Proje: OTS İnşaat – Dr. Onur Ertaş

Statik Proje Danışmanı: Doç. Dr. Cem Yalçın – Boğaziçi Üniversitesi

Mekanik Proje: Art Mekanik – Cemal Maviş

Elektrik Proje: Boyut Elektrik – Mehmet Şahin

Zemin Etüdü: Genç Fatih İnşaat – Lokman Karlankuş

Leed Danışmanı: Altensis

Aydınlatma Projesi: On-Off Aydınlatma Tasarımı

Toplam İnşaat Alanı: 15636 m2

Toplam Daire Sayısı: 68

Otopark: Kapalı alanda 130 araç ve misafir otoparkı

isterseniz siz bizi arayın

(212) 360 22 72